منوی دسته بندی

اجازه کار حین تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی به بیش از 20 ساعت در هفته افزایش یافت.

بر اساس آخرین آپدیت منتشر شده توسط شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا، دانشجویان بین المللی داخل خاک کانادا که مجاز به 20 ساعت کار در خارج از پردیس دانشگاه بودند، از اول نوامبر 2022 تا 31 دسامبر 2023، می‌توانند مدت زمان بیشتری را مشغول به کار باشند.

پیش از این اقدام، مجوز کار حین تحصیل در کانادا به مدت حداکثر 20 ساعت در هفته برای دانشجویان خارجی صادر می‌گردید. البته این محدودیت در ساعات کار، طی تعطیلات بین ترم مثل فصل تابستان و تعطیلات زمستانی برداشته میشد. اما سیاست جدید دولت کانادا این محدودیت را فعلا برداشته و به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد در عین حال که بر اتمام تحصیلات خود متمرکز بمانند، مدت زمان بیشتری را مشغول به کار باشند.

کانادا با کمبود نیروی کار دست و پنجه نرم می‌کند و نرخ بیکاری آن هم به طور بی‌سابقه‌ای پایین است. هدف از این اقدام، جبران کمبود نیروی کاری است که وجود دارد. در کنار این موضوع اجازه کار حین تحصیل در کانادا به بسیاری از دانشجویان بین‌المللی این کشور فرصت بیشتری برای کسب تجربه کاری ارزشمند را می‌دهد.

دوستان توجه داشته باشید که در زمان گذراندن دوره‌ زبان دانشگاه امکان کار دانشجویی وجود ندارد. و  مجوز کار کردن شما همزمان با شروع تحصیل صادر می‌شود.

به صورت کلی مجوز کار حین تحصیل در کانادا برای دانشجویان در صورت داشتن شرایط زیر صادر می‌گردد.

– تحصیل تمام وقت در یکی از موسسات تعیین شده توسط دولت

– تحصیل در یک برنامه آموزشی آکادمیک و حرفه‌ای پس از سطح دبیرستان

– برنامه تحصیلی حداقل 6 ماهه منجر به دریافت مدرک تحصیلی

– شروع تحصیلات

– داشتن سین نامبر

منبع:

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/news/2022/10/international-students-to-help-address-canadas-labour-shortage.html

کار حین تحصیل در کانادا
تورنتو

آیا می‌دانید، چرا کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی دانشجویان ایرانی است؟

5/5 (1 نظر)

مقاله را می پسندید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *