منوی دسته بندی

محدودیت مجوز کار حین تحصیل برای دانشجویان بین المللی در استرالیا برداشته شد.

بر اساس آخرین آپدیت صورت گرفته توسط اداره مهاجرت استرالیا تا تاریخ 30 ژوئن 2023، همه دانشجویان در حال تحصیل و همچنین دانشجویان جدیدالورود می‌توانند بیش از 40 ساعت در هر دو هفته در بخش‌های مختلف اقتصاد، خارج از محیط دانشگاه کار کنند. به موجب این قانون، دانشجویان قبل از شروع دوره تحصیلی خود نیز می‌توانند مشغول به کار شوند.

شرایط کار دانشجویی در استرالیا

پیش از این آپدیت جدید دانشجویان دارای ویزای معتبر (سابکلاس 500) مجاز بودند در طول تحصیل، به‌صورت پاره‌وقت یا پارت تایم و در هر ۲ هفته، حداکثر ۴۰ ساعت مشغول به کار شوند. درواقع، دانشجوها نمی‌توانستند در حین تحصیل به‌صورت فول تایم یا تمام‌وقت کار کنند. همچنین دانشجویان زمانی می‌توانستند مشغول به کار شوند که‌ ترم تحصیلی را به طور رسمی شروع کرده باشد.

پس از تاریخ مذکور (30 ژوئن 2023) تعداد ساعاتی که دارندگان ویزای دانشجویی مجاز به کار خواهند بود، مجدداً محدود خواهد شد. پس الزامی است که دانشجویان از هرگونه تغییر در شرایط کار دانشجویی در استرالیا آگاه باشند.

شرایط کار دانشجویی در استرالیا
شرایط کار دانشجویی در استرالیا

قوانین اجازه کار دانشجویی در استرالیا

بر اساس اطلاعیه سازمان مهاجرت استرالیا به مشابه قبل دانشجویان در این شرایط نیز همچنان باید:

ثبت نام دوره خود را حفظ کنند،
از حضور رضایت بخش در دوره، و
پیشرفت رضایت بخش دوره اطمینان حاصل کنند.
توجه داشته باشید که دارندگان ویزای دانشجویی که ثبت نام خود را لغو می‌کنند و شرکت در کلاس ها را متوقف می‌کنند، یا موفق به کسب پیشرفت در دوره خود نمی‌شوند، ممکن است شرایط ویزای خود را نقض کنند.

شرایط کار همراه در استرالیا

در کنار ایجاد شرایط کار دانشجویی در استرالیا برای دانشجویان، ارائه مجوز کار فول تایم (40 ساعت در هفته) برای همراهان متقاضی اصلی یکی دیگر از مزایای تحصیل در استرالیا می‌باشد. دارندگان ویزای همراه یا سابکلاس 309 می‌توانند در استرالیا کار کنند، تحصیل کنند و همچنین هرچند بار که لازم است در استرالیا سفر کنند. اعضای خانواده مانند همسر و فرزندان تحت تکفل زیر 18 سال می‌توانند در این درخواست گنجانده شوند.

منبع:

https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/getting-a-visa/visa-listing/student-500/temporary-relaxation-of-working-hours-for-student-visa-holders

برای آگاهی از مزایا و معایب تحصیل در استرالیا کلیک کنید.

0/5 (0 نظر)

مقاله را می پسندید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *