منوی دسته بندی

دریافت اقامت دائم کشور آلمان برای مهاجران این کشور تسهیل می گردد.

بر اساس آخرین تغییرات پیش رو در قوانین مهاجرتی کشور آلمان، ده‌ها هزار مهاجر ساکن این کشور می‌توانند اقامت دائم کشور آلمان را دریافت کنند. 

اقامت دائم کشور آلمان

پیش از ارائه این قوانین افراد به ازای 8 سال زندگی در کشور آلمان و شرایط دیگری همچون تسلط به زبان آلمانی (حداقل سطحB1) و پاس کردن آزمون شهروندی، مجاز به دریافت پاسپورت کشور آلمان بودند، بر اساس همین قوانین برای دریافت اقامت دائم کشور آلمان نیز 5 سال اقامت در این کشور الزامی بوده است.

به واسطه ارائه قانون جدید مهاجرتی توسط دولت جدید و تصویب آن در ماه دسامبر مدت زمان لازم برای کسب حق شهروندی و اقامت دائم کشور آلمان به ترتیب به 5 سال و 3 سال کاهش می‌یابد. که فرصت شگفت‌انگیزی برای آن دسته از مهاجرانی است که تمایل دارند سریعتر اقامت دائم و حق شهروندی خود را در این کشور کسب کنند.

البته مشابه روال سابق از جمله شرایط تعیین شده برای این مهاجران کسب درآمد کافی در آلمان برای تامین زندگی مستقل، تکلم به زبان آلمانی و اثبات ادغام و جاافتادن در جامعه آلمان است. 

اقامت دائم کشور آلمان

همچنین برای اخذ اقامت دائم کشور آلمان علاوه بر سپری کردن مدت زمان مذکور باید به تعداد ماه‌های معین شده در این قانون بیمه بازنشستگی برای شما رد گردد. از آنجایی که دانشجویان در دوران تحصیل خود در مقطع دکتری در کشور آلمان استخدام دانشگاه می‌شوند، در بیشتر موارد  می‌توانند مدت زمان تحصیل خود را جزءای از سابقه کاری ارائه دهند.

مقررات جدید که به تصویب کابینه دولت فدرال آلمان رسید شامل حدود ۱۳۶ هزار مهاجری می‌شود که پیش از روز اول ژانویه سال ۲۰۲۲ حداقل پنج سال در این کشور زندگی کرده‌اند. این گروه از مهاجران که اجازه اقامت دائم ندارند می‌توانند در ابتدا درخواست دریافت اجازه اقامت یک ساله بکنند و سپس درخواست اجازه اقامت دائم خود را ارائه کنند. 

ننسی فزر، وزیر کشور آلمان درباره تصویب مقررات مهاجرتی جدید گفت:

ما می‌خواهیم آن دسته از افراد که به خوبی در جامعه ادغام شده‌اند فرصت‌های خوبی در کشورمان داشته باشند. در همین راستا به دیوانسالاری و بلاتکلیفی برای آن دسته از افراد که همین حالا بخشی از جامعه ما شده‌اند پایان می‌دهیم.

منبع:

https://www.bundesregierung.de/breg-de/service/gesetzesvorhaben/koalitionsvertrag-2021-1990800

آیا میدانید بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

0/5 (0 نظر)

مقاله را می پسندید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *